wszystkie zabawne sytuacje jakie występują w życiu codziennym,i mimo że śmieszne to jednak w wielu przypadkach bardzo pouczające.
sobota, 27 października 2012
T-Mobile nie kompetentny dostawca.
I znowu mam problem z internetem. Dostaję normalnie białej gorączki. T-Mobile to naprawdę sieć do bani. Połączenie internetowe działa jak chce. Dzisiaj miałem trzy razy po godzinie przerwy w połączeniu . Wychodzę normalnie z siebie. To jest normalnie skandal! A T-Mobile twierdzi, że wszystko jest w porządku. To są normalne kpiny ze zwykłych ludzi. Albo nie potrafią przyznać się do błędu. Na pewno zmienię operatora, tylko jeszcze nie wiem na jakiego. Nie mam możliwości założenia internetu przewodowego i nawet go nie chcę, bo jest zbyt wolny. Na rynku jest dużo operatorów oferujących swoje usługi.
Nie mogę skorzystać z internetu przewodowego bo nie mam tzw.drutu i nie chcę . I to z kilku powodów. Po pierwsze była by to dość droga inwestycja, po drugie zbyt dużo bałaganu by powstało by w moim ogrodzie, a po za tym, połączenia przewodowe są zbyt wolne. Dopóki tradycyjne połączenia nie zosatane zastąpione połączeniem poprzez światłowód to nie ma co liczyć na zwiększenie szybkości przepływu. Dlatego pozostaje sieć bezprzewodowa. Jest jednak szybsza, a sieć mobilna daje jeszcze większe możliwiści.
wtorek, 23 października 2012
Gaz łupkowy-jaka przyszłość?
nokaut.pl
porównywarka cen
> Laptopy | Drukarki laserowe | Tablety
Własne złoża, z których wydobywany jest surowiec, i mniejszy import oznaczają,że ceny gazu mogłyby spaść. Przykładem są Stany Zjednoczone, gdzie gaz z łupków zaczęto wydobywać na masową skalę.W 2000 r. USA wydobywały rocznie ok.10 mld m3 gazu. W 2010 r. wydobycie wyniosło już 125 mld m3 i wciąż rośnie. W ten sposób kraj ten stał się największym producentem gazu na świecie. Większe wydobycie oznacza niższe ceny. Nic więc dziwnego, że poszukiwania gazu łupkowego prowadzone są w Polsce na szeroką skalę. Zdaniem wielu ekspertów wydobycie tego paliwa stałoby się siłą napędową polskiej gospodarki. Po pierwsze dlatego, że zyskalibyśmy duże ilości surowca, który należy do najbardziej ekologicznych paliw. Po drugie - przy masowym wydobyciu pracę mogłoby znaleźć wiele osób.
Zdaniem przedstawicieli rządu, już w 2015 roku w Polsce mają powstać trzy kopalnie na złożach gazu z łupków i ten moment można uznać za początek wydobycia tego surowca na przemysłową skalę. Wtedy też będzie wiadomo,ile tego surowca uda się wydobyć. Bo prace poszukiwawcze to jedno, inną sprawą jest jego uwolnienie i wydobycie. Wciąż jednak potrzeba kolejnych odkryć i wybudowania następnych kopalń, by skala ta mogła przełożyć się na zmniejszenie cen dla klienta indywidualnego.Poszukiwanie tego surowca to skomplikowana operacja, bo gaz łupkowy ukryty jest bardzo głęboko - nawet 3000-4000 metrów pod ziemią. Kiedy paliwo to popłynie do polskich domów? Na to będziemy musieli poczekać jeszcze kilka ładnych lat.
wtorek, 9 października 2012
Tajemniczy obiekt na niebie.
Miałem dużo szczęścia i udało mi się zaobserwować dziwne zjawisko na niebie .Było to "coś dziwnego", i leciało bardzo szybko i dość wysoko, ale torem nie prostoliniowym ale, po krzywej, czy może raczej po łuku. Nie był to raczej odłamek meteorytu, bo te lecą jednak dużo wyżej i szybciej a przede wszystkim prostoliniowo. Nie mogłem dokładnie zrobić zdjęcia bo miałem za krótki zoom.
Pierwsze oznaki jesieni
Pojawiają się pierwsze oznaki jesieni. Złota polska jesień potrafi być piękna ale to jeszcze nie to.
Pojawiają się różne kolory...
Subskrybuj:
Posty (Atom)